GENEL HAŞERE MÜCADELESİ

Yaşam alanlarımızda sıkça karşılaşmış olduğumuz hamamböceği, sivrisinek, karasinek, bit, pire, ekrep, yılan, vb. birçok sürüngen, haşere ve kemirgen türüyle dünyanın tüm modern kentlerinde olduğu gibi ülkemizde de bilimsel yöntemlerle sistemli olarak mücadele edilmektedir.
Ergin dişi sivrisinekler insanlara rahatsızlık vermelerinin yanı sıra sıtma, dank humması ve sarı humma gibi tehlikeli hastalıkların yayılmasına neden olurlar. Karasinekler ve hamamböcekleri ise üzerine geldikleri gıda maddelerini yeyebilecekleri yumuşaklığa getirebilmeleri için salgıladıkları sıvıya ve vucutlarındaki mikro tüylerle etkili bir şekilde mikrop transferi sağlarlar.

FİRMAMIZ TARAFINDAN UYGULANAN KENTSEL ZARARLI MÜCADELELERİ


1. PÜLVERİZASYON YÖNTEMİ
Pülverizasyon makineleri ilaçlamada kullanılan insektisitin (ilacın hedef bölgeye homojen biçimde yayılmasını sağlayarak mücadelenin etkinliğine katkı sağlamaktadır, insektisit sıvı haldedir.
2. ULV YÖNTEMİ
ULV makineleri kullanılan insektisiti mikronlarına ayırarak uzun süre havada askıda kalmasını sağlamaktadır.
3. TERMAL SİSLEME ve SIRT TİPİ ULV MAKİNESİ
Büyük alanların hızlı ve etkili bir biçimde ilaçlanmasına imkan tanıyan ve insektisitin sıvı formdan buhar formuna geçişini sağlayan sırt ulv'si ve termal sisleme makinesi ilacın en ufak çatlak ve girintilere ulaşmasını sağlar.

Devamını oku: GENEL HAŞERE MÜCADELESİ

Haşere Kontrol Hizmetleri (Pest Control Systems)

Haşere Kontrol Hizmeti adından da anlaşılacağı gibi bir önlem alma prossesidir. Problemin oluşum nedenlerini önceden belirlemek riskin kontrol altında tutulmasındaki en etkin faktördür.  Haşere Kontrol Hizmeti uygulamaları, işletminizin iç ve dış alanlarında HACCP temeline dayanan, kritik kontrol noktalarının belirlenmesi ve bu noktaların gözlem altında tutulması mantığına göre geliştirilmiştir.

Uygulamalar, iş yerinin tüm kapalı ve açık alanlarını kapsayacak şekilde, iş yerinin kural ve saatlerine uygun olarak yapılmaktadır.
Gözlem aşamasında; ihtiyacınıza yönelik olarak, haftalık ya da aylık olarak uygulama periyotları belirlenir.
Haşere Kontrol Hizmeti verdiğimiz kapalı ve açık alanların tamamında, haşere-kemirgen yoğunluğuna bağlı olarak halk sağlığı formülasyonu kullanılarak mücadele sağlanacaktır. Ayrıca uygulamalar Pest Kontrol konusunda eğitimli, deneyimli ve yeterli donanıma sahip personeller tarafından, randevu sistemi ile size uygun gün ve saatlerde yapılacaktır. Uygulanacak yöntem konusunda gerekli bilgiler size iletilecektir.